literatura piękna,  varia okołoliteracka

“Więcej czerwieni” – WYNIKI KONKURSU!!!

 

Bardzo dziękuję, że tak licznie odpowiedzieliście na ogłoszony przeze mnie konkurs, mimo zadania, które przecież do najłatwiejszych nie należało. Jestem pod wrażeniem!

Niestety książki mam tylko trzy, musiałam więc zdecydować…

Ponieważ wybór nie był prosty (wybaczcie – kierowałam się tylko własnymi preferencjami, zastanawiałam się, które z nadesłanych przez Was wymyśl(o)nych zapowiedzi spowodowałyby nagły upływ środków z mojego konta). 

 

I oto mam! Trzy nagrody i sześć wyróżnień.

Niekwestionowaną zwyciężczynią (która otrzyma książkę oraz gadżety Kroniki) jest…

Karolina Ubych

 Łódź, 1839 rok. W Białej Fabryce Geyera zostaje uruchomiona pierwsza maszyna parowa. Wydarzenie przyćmiewa jednak śmierć młodej pracownicy, odkryta dzień wcześniej. Pracownicy fabryki są wstrząśnięci, jednak nikt nie potrafi powiedzieć co się stało. Właściciele nie chcą rozmawiać na ten temat, a policja umarza śledztwo. Marek, młody dziennikarz piszący do lokalnej gazety, próbuje dowiedzieć się co kryje się za wszechobecnym milczeniem. W tym samym czasie w Paryżu, w największych domach mody, furorę robi materiał sprowadzany od wschodnich sąsiadów. Tkanina delikatna w dotyku o niebywale intensywnym odcieniu czerwieni. Jak dotąd żaden z dostawców nie potrafił stworzyć takiego odcienia, co sprawia, że projektanci są gotowi zapłacić każdą kwotę, za metr tkaniny, a najbogatsze damy pragną posiadać kreację z niej stworzoną. Co się stanie jeśli zabraknie tkaniny? Czy dostawa ze wschodu dotrze, aby uszyć strój dla Marii Amelii Burbon, pogrążonej w żałobie?


Na kolejne nagrody (książki Katarzyny Puzyńskiej) zasługują…

Monika Napora 

Prowincja Hiszpanii, okolice La Rioja, regionu skąd pochodzi jedno z najlepszych win świata. Gęste, niemalże oleiste, o barwie intensywnej czerwieni. Na myśl przywodzi krew, którą nasiąknięta była sukienka Rafaeli – kolejnej z pięciu nastolatek, których ciała znaleziono w czerwcowe noce między krzewami winorośli. Detektyw Álvarez musi zebrać dowody, poznać motyw i odnaleźć sprawcę zanim zostanie zamordowana następna dziewczyna. Sprawa jest wyjątkowo niezwykła, gdyż zabójca pozostawia na miejscu zbrodni butelkę czerwonego wina, z zapisaną na etykiecie datą kolejnego zabójstwa. 

Następna przypada 29. czerwca – w dzień Festiwalu Wina…

Natalia Nowak-Lewandowska

Zmęczony pracą zawodową Roman Terkowski wyrusza na zasłużony odpoczynek. Kiedy samochód psuje się w gtrasie, Terkowski po godzinnym marszu odnajduje opustoszały warsztat samochodowy. Nie spodziewa się, że zaglądając do środka skazuje siebie i cały świat na zagładę. Spowity w mroku warsztat nie jest zwykłym warsztatem, jego ściany ktoś pomalował na czerwono, a im dalej w głąb, tym znajduje więcej rozrzuconych ludzkich szczątków. Każdy z ludzkich kawałków oblany jest lepką, gorącą, czerwoną cieczą. Cieczą, która… żyje i próbuje dosięgnąć Terkowskiego! Paraliżujący strach nie pozwala w porę zareagować i nie ma już powrotu, na drzwi rozlewa się czerwona ciecz odcinając Terkowskiemu drogę! Oszalały ze strachu odnajduje właz w podłodze. Niewiele myśląc otwiera o i schodzi na dół… Mdlący, słodki zapach cieczy jest coraz bliżej… Czy Terkowski uniknie śmierci? Czy uda się ocalić mieszkańców pobliskiego miasteczka? Kto stoi za produkcją śmiercionośnej cieczy i jaki cel mu przyświeca? 

Thriller „Więcej czerwieni” sprawi, że na widok czerwonego koloru będziesz mieć dreszcze!

 

Wyróżnienia, razem z nagrodami pocieszenia (zakładkami Kroniki) powędrują do następujących uczestników konkursu:

Joanny Konstantynowicz – za wersję dla nastolatków
Małgorzaty Łukaszewskiej – za czerrrrwone usta i wizję okładki 🙂
Jagody Miśkiewicz – za drugą wersję dla nastolatków i czerwonego projektanta
Anny Siewiery – za makabryczną choinkę, która zapada w pamięć…
Joanny R. – za nietypowość morderstwa
Bartka Grochulskiego – za dopracowany w każdym calu wiersz, który jednak trudno byłoby umieścić na okładce

Pozostałym pięknie dziękuję za udział!

GRATULUJĘ I BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH NAGRODZONYCH O MAILOWE PODAWANIE ADRESÓW 🙂

3 komentarze