Konkurs majowo-zakładkowy :))

 

Bardzo mi miło (Puszkinowi pewnie też :)), że odwiedziliście nas już ponad 10 000 razy :)))

Z tej okazji, razem z Biżumaniakiem, postanowiłam zorganizować konkurs, w którym nagrody są dwie:

 

1. miejsce: zakładka biżuteryjna Czytam, bo lubię (piękna, jedyna w swoim rodzaju, elegancka, z brązowym koralikiem)

2. miejsce: zakładka: Tu czytam (beżowa, usztywniana, kartonowa, powlekana, elegancka)

Co trzeba zrobić?

Zadanie jest proste! W dokładnie 7 zdaniach (lub równoważnikach zdań) napiszcie w komentarzu pod tym postem – czym dla Was są książki i czytanie. Co i ile dla Was znaczą. 
Mogą być opowiastki, rymowanki, limeryki, cokolwiek 🙂 Oceniamy kreatywność i treść. Macie czas do przyszłego wtorku  (20.05) do 23:59 🙂

 

Nagrody czekają!

P. S. Nie mam problemu z wysyłaniem nagród za granicę 🙂

P.S.S. Mile widziane polubienie profilu naszego i biżumaniakowego na FB (ale nie jest to warunek :)) 

19 thoughts on “Konkurs majowo-zakładkowy :))

 • Uwielbiam czytać książki wszelakie. Wszystkie są ciekawe a nie nijakie. Niosą za sobą różne przeslania gdzie autor wie co ma do przekazania. Przenosza mnie w magiczny świat wyobraźni ,inny wymiar gdzie nie liczy się czy pada deszcze czy świeci słońce. To ucieczka od zmartwień, trosk i zmęczenia. Telewizja to zastepcza rozrywka dla mózgu, więc wolę książki. Dzięki nim czuje ,że wszystko jest zawsze na swoim miejscu.

 • Książki dla mnie to takie dziwne przedmioty, które przedmiotami nie są. Właściwie to coś takiego jak wirusy – jednocześnie żywe oraz martwe – i jednakowo szkodliwe. Zarażają i cały czas uodparniają się na nowe szczepionki, typu komputer i telewizja. Jednak najgorszą rzeczą w tych okropnych i niepojętych książkach jest to, że osoba chora odmawia wszelkiego rodzaju leczenia. Jest jej dobrze z własną chorobą. A książki pożerają ją, samemu będąc pożeranymi. Lubię takie wirusy.

 • W książkach lubię wszystko … książki otwierają mi okno na świat magii i nadziei … świat do którego mogę się przenosić kiedy tylko zapragnę , kiedy mi na tym szarym ,przesiąkniętym codziennymi problemami i biegnącym  niewiadomo dokąd …jest źle!!!
  Wtedy uciekam do książek bo kocham czytać…kocham szelest przewracanych kartek i zapach papieru <3 …tego się nie da z niczym porównać !!! A to wszystko dzięki mojej mamie która zaszczepiła mi miłość do czytania …
  Książki   … gdyby nie pojawiły się we właściwym czasie … nie wiem jak by dziś wyglądało moje życie ??

 • Książki są dla mnie przede wszystkim źródłem inspiracji. Potrafię wprost pochłonąć dobrą literaturę – szybko czytam. To nie znaczy jednak, że do już przeczytanej pozycji nie wracam.. wprost przeciwnie. Literatura dezynfekuje moją duszę. Sprawia, że jestem duża bardziej refleksyjna niż inni ludzie. Moja wyobraźnia i wrażliwość wyostrzyły się znacząco. Nie ma żadnych złych efektów ubocznych, są tylko same zalety, dlatego też tak dużo czytam 🙂
  a.stefanska6@gmail.com

 • Każda książka, to nowy, ciekawy, interesujący świat. Każdy taki świat, to forma ucieczki od mojej rzeczywistości, która bywa żmudna, nudna, nieciekawa etc. Książki pozwalają mi spojrzeć na świat przez pryzmat ich autorów. Książki są, jak świeże owoce. Każdy jest innego koloru, każdy ma inny smak, każdy inaczej wygląda… Kiedy wchodzę do biblioteki, księgarni, czytelni czy antykwariatu, to każda książka jest dla mnie takim właśnie owocem. Dotykam, oglądam, czuję zapach farby drukarskiej i zastanawiam się, jak będzie "smakował" ten akurat owoc…

 • Moim zdaniem, książka to granica dwóch światów. Kryje w sobie magię, którą poznajemy co wieczór, otulając się kocem po czubek nosa.
  Pożółkłe już często stronice, ukazują nam świat oczyma innych osób. Dzięki książkom możemy na jakiś czas stać się kimś innym. Kimś kto właśnie stoi na plaży, po kostki w wodzie i czuje jak piasek ucieka mu spod stóp. Nim się obejrzy już ich nie ma.
  Uważam, że dzięki książkom oprócz tego, że stajemy się wrażliwsi, to jeszcze uzyskujemy wsparcie w trudnych chwilach , i odnajdujemy radość życia. + chyba mają coś z kotów 🙂 Kalina M.

 • „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.” Są to słowa Marii Dąbrowskiej, świadczą o tym, że sztuka czytania jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Co by się stało jakby nagle wszystkie książki zniknęły z powierzchni ziemi? Dla mnie osobiście byłaby to olbrzymia tragedia, doprowadziło by to do rewolucji współczesnego świata…Karolina K.

 • Książki to dla mnie odskocznia od codzienności i relaks połączony z magią wyobraźni. Czytanie jest dla mnie jak oddychanie, konieczne by przetrwać i mieć siłę iść dalej. Uwielbiam biblioteki i księgarnie- mogę spędzać w nich całe godziny i się nie nudzić.Lubię książki papierowe, ich zapach i przyjemność trzymania w dłoniach. Świat bez słowa pisanego byłby nudny, bezbarwny i ubogi. Książki są ze mną zawsze i wszędzie, w domu i w podróży. Książki to dla mnie najlepsi i najwierniejsi przyjaciele. Pozdrawiam Katarzyna K.

 • Książka to jest moje życie,
  więc przeżywam je w zachwycie.
  Książki zawsze mam przy sobie,
  są koło mnie w każdej dobie.
  Z nimi czas mi pięknie płynie,
  a pojęcie "nudy" ginie.
  Książki to są przyjaciele,
  mam ich w domu aż tak wiele…
  Bez nich życie sens swój traci,
  z nimi życie się bogaci.
  Czytam książki i kupuję,
  tak się znacznie lepiej czuję.
  Nim przeczytam każdą z nich
  w nich zanurzam nos swój w mig.

 • Dziękuję wszystkim za udział! :))
  Muszę się namyśleć przed ostatecznym werdyktem, ale wszystkie odpowiedzi tak mi się podobają, że nikt, absolutnie nikt, nie pozostanie bez nagrody 😀

Comments are closed.